Електронні періодичні видання

Перелік електронних періодичних видань з питань педагогіки та психології

(Використані матеріали представлені на сайті Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського НАПН України)

1. AASA Journal of Scholarship and Practice

Американський науково-практичний журнал висвітлює питання управління освітою, федеральну освітню політику уряду США, навчальні програми та плани, фінансування освіти.

2. Acta Didactica Norge

Норвезький педагогічний журнал представляє дидактичні дослідження та розробки у галузі загальної середньої освіти. Статті журналу публікуються норвезькою або англійською мовами.

3. American Educational Research Association (AERA)

Американська асоціація досліджень у галузі освіти (AERA), заснована в 1916 році, займається питаннями поліпшення освітнього процесу шляхом заохочення наукових досліджень, пов'язаних із оцінкою та сприянням поширенню та практичному застосуванню результатів досліджень. AERA нараховує більше 25 000 членів, серед яких наукові співробітники, аспіранти, поважні фахівці, які мають багатий і різноманітний досвід у галузі освіти. Вони працюють в університетах, науково-дослідних інститутах, федеральних і державних установах, некомерційних організаціях. Майже 5% членів AERA проживають за межами Сполучених Штатів.

4. Asian Journal of Distance Education

Науково-практичний журнал японського видавництва досліджує дистанційне навчання в азіатських країнах (Китай, Японія, Індія, Бангладеш та інші). Статті представлені англійською мовою.

5. Australian Journal of Educational & Developmental Psychology

Рецензований інтернет-журнал містить науково-дослідні публікації та наукові доповіді з питань освіти, педагогічної та вікової психології.

6. Australian Journal of Educational Technologies

Видання висвітлює питання використання інформаційних технологій у вищій освіті та надає відкритий доступ до статей починаючи з 1985 року.

7. Australian Journal of Teacher Education

Журнал публікує статті спрямовані на підвищення якості освіти педагогічних кадрів, вдосконалення педагогічної майстерності. Статті пропонують методологію педагогічної освіти, навчальні програми та загальні питання, які стосуються педагогічної освіти.

8. Beitrage Empirischer Musikpadagogik

Міжнародний науково-практичний журнал висвітлює емпіричні дослідження в галузі музичної освіти.

9. Canadian Journal of Learning and Technology

Рецензований науковий журнал висвітлює аспекти застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в освіті, а саме: теорії та технології навчання, навчання онлайн, комп'ютерних програм у сфері освіти, моделювання занять та ділових ігор, а також інших напрямів використання ІКТ у навчальному процесі.

10. The Chronicle

Журнал «Хроніка вищої освіти» - американський журнал, який базується у Вашингтоні та має більше 70 міжнародних кореспондентів. На веб-сайті журналу ви можете знайти повний зміст останнього номера, щоденні новини та архів попередніх номерів. "The Chronicle" дев'ять разів був переможцем загальнонаціонального конкурсу журналів, а у 2005 році фіналістом Пультцерівської премії.

11. The College Quaterly

Щоквартальний канадський академічний журнал містить статті, в яких досліджуються питання вищої освіти та підвищення кваліфікації викладачів коледжів.

12. Current Issues in Comparative Education (CICE)

Американський академічний журнал онлайн висвітлює актуальні питання з порівняльної педагогіки, публікує наукові статті щодо інноваційної політики у галузі освіти та порівняльних досліджень із різних наукових дисциплін. Із моменту свого заснування видання стало визнаним авторитетним джерелом для сучасних дискусій у галузі освіти.

13. Current Research in Social Psychology

Електронний журнал, який охоплює всі аспекти соціальної психології та публікується за сприяння Центру з вивчення групових процесів університету штату Айова, США.

14. Dialogos Educacionais em Revista

Бразилійський педагогічний журнал публікує статті, есе, рецензії, інтерв'ю та наукові доповіді щодо політики в галузі освіти, оцінювання якості освіти, а також доступності освіти.

15. Education Policy Analisis Archives

Міждисциплінарний журнал, у статтях якого висвітлюються питання інноваційної політики в галузі освіти у зарубіжних країнах. Публікації представлено англійською, іспанською та португальською мовами.

16. Early Childhood Research and Practice

Тематичне спрямування журналу - дошкільне виховання. Зокрема у публікаціях висвітлюються питання, пов'язані з розвитком, доглядом та вихованням дітей від народження до 8 років.

17. EDUCAUSE ®

Некомерційне об'єднання ІТ-керівників і фахівців із просування вищої освіти у IT-галузі. На порталі є доступ до великої кількості публікацій з використання інформаційних технологій у сфері вищої освіти.

18. Educate: The Journal of Doctoral Research in Education

Журнал докторських досліджень в галузі освіти публікується двічі на рік під егідою докторантури Інституту освіти Лондонського університету.

19. E-psychologie

Електронний журнал, призначений для всіх, хто цікавиться психологією, видається Чесько-Моравським психологічним товариством. На порталі містяться оригінальні статті, огляд досліджень, доповіді про цікаві події і рецензії. Журнал доступний безкоштовно для всіх читачів.

20. Forschung & Lehre

«Наукові дослідження та викладання» - науковий журнал, присвячений вищій освіті, який має найбільший тираж у Німеччині. Видавцем є німецька асоціація університетських професорів та професійна асоціація молодих вчених.

21. The Freire Project

Проект Паулу і Ніти Фрейре присвячений побудові міжнародної спільноти, яка сприяє забезпеченню соціальної справедливості у різних культурних контекстах, проводить соціальні, політи чні та освітні міжнародні дослідження. Проект Фрейре з критичної педагогіки вивчає соціальні, культурні, політичні, економічні проблеми викладання та навчання, вплив політичної влади на освітній процес. Критична педагогіка з'явилася у якості між дисциплінарного напрямку наприкінці 1960-х років як результат роботи бразильського педагога Пауло Фрейре.

22. The German Education Portal

Німецький освітній портал - центральна точка доступу до професійної освітньої інформації у Німеччині. Його послуги в основному призначені для фахівців і тих, хто цікавиться педагогікою. Надаючи інформацію безкоштовно, німецький освітній портал дотримується принципу «відкритого доступу», тобто у наявності відкриті наукові ресурси. Німецький індекс цитування щодо питань освіти міститься на порталі та пропонує зацікавленому користувачеві широкий спектр інформації, який охоплює усі сфери освіти. Запропонована зручна система навігації. У портал інтегровані: Німецький Освітній Індекс (безкоштовно), метапошук через велику кількість педагогічних баз даних (в основному безкоштовно), дослідження Центру даних з освіти (RDC) - сервіс пропонує інструменти оцінювання і дослідження даних емпіричних досліджень у галузі освіти (безкоштовно, але реєстрація обов'язкова), тематичні каталоги (послуга надання систематичної наукової контекстної інформації), наукова джерельна база.

23. GISAP (Global International Scientific Analytical Project)

Международный научный проект, функционирующий под эгидой Международной Академии Наук и Высшего Образования (Лондон, Великобритания). Проект объединяет учёных из различных стран мира с целью продвижения на мировой уровень передовых идей, теорий и концепций во всех сферах научной мысли, а также поддержания интереса общественности к современным вопросам и достижениям академической науки. Цели проекта достигаются с помощью проведения первенств и конференций по научной аналитике, которые проходят несколько раз в месяц в режиме online. По результатам научных мероприятий публикуются сборники научных статей.

24. The Journal of Educational Sciences & Psychology

Журнал присвячено актуальним питанням сучасної педагогіки та психології. International Journal of Multicultural Education

http://ijme-journal.org/index.php/ijme/issue/view/24

Міжнародний рецензований журнал для науковців, практиків та студентів, який досліджує питання полікультурної освіти.

25. Journal of Education and Learning (EduLearn)

"Журнал з освіти та навчання" - педагогічне видання індонезійського університету, яке публікує статті, спрямовані на національну та міжнародну аудиторію. Видання охоплює різні теми, у тому числі розвиток дитини, навчальні плани, філософію освіти та і т.д.

26. The International Journal of Special Education

Міжнародний журнал, специфіка якого - спеціальна педагогіка. Журнал, починаючи з 2001 року, містить безкоштовний доступ до статей.

27. The New Educational Review

У журналі висвітлюються інноваційні питання у галузі педагогіки та освіти в цілому.

28. New Horizons in Adult Education and Human Resource Development

У журналі висвітлюється проблематика індивідуального, групового й організаційного навчання. Тематику переважної більшості публікацій сфокусовано на дослідженні освіти дорослих.

29. Practical Assessment, Research and Evaluation

Науковий рецензований журнал, проблематика якого спрямована на вивчення та аналіз проблемних аспектів сучасного навчального процесу, зокрема оцінювання.

30. Radical Pedagogy

Специфіка наукового журналу полягає у висвітленні актуальних питань методології викладання та формування основних засад освітньої діяльності у сучасних навчальних закладах.

31. The Journal of Research in Rural Education

Журнал присвячено питанням освіти у сільській місцевості США, а саме: вивченню взаємозв'язків між сільськими школами та громадами; дослідженню соціологічних, історичних та економічних умов освітньої діяльності у сільській місцевості; аналізу рівня кваліфікації викладачів та управління сільськими навчальними закладами. Надається відкритий доступ до електронних копій статей, що були опубліковані з 1982 року.

32. The International Journal of Education and Development using Information and Communication Technology (IJEDICT)

Міжнародний електронний журнал присвячено інноваційним питанням освітньої діяльності, що відбувається із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій. Специфіка видання спрямована на зміцнення зв'язків між науковими теоретичними дослідженнями і практикою впровадження ІКТ в освіту та комп'ютеризацію освітньої галузі у країнах, що розвиваються. Надається відкритий доступ до статей.

33. MedienPadagogik

«Медіаосвіта» - журнал з відкритим доступом, призначений для експертів з медіаосвіти. Також на порталі міститься форум з питань теорії медіаосвіти.

34. Onceki Say?lar = Elementary Education Online

Рецензований журнал займається проблемами початкової освіти. Журнал публікується з 2002 року турецькою мовою, назва статті та анотація представлені також англійською мовою.

35. Presenca Pedagogica

Бразильский журнал присвячено проблемам сучасної освіти у Бразилії, на сайті обговорюється роль вчителя у системі суспільної освіти.

36. Psychologie Heute

«Психологія сьогодні» є провідним журналом з психології та суміжних наук німецькою мовою. Цільовою аудиторією журналу є фахівці, а також ті, хто хоче краще зрозуміти себе та інших людей. У публікаціях можна знайти результати поточних досліджень, що можуть бути використані для кожної конкретної ситуації.

37. La revista espanola de pedagogia

Журнал був заснований у 1943 році Іспанською Національною Дослідницькою Радою, він видається з 1995 року Інститутом Європейських Освітніх ініціатив. Журнал має загальнонародне визнання. Публікує оригінальні документи з усього світу. За умови, якщо вони відповідають науковим вимогам, висвітлюють такі аспекти у просвітницькій діяльності, які могли б бути ефективними у фаховій практиці. Це перший іспаномовний журнал, який був включений до освітнього розділу Індексу цитування із суспільнознавчих наук (the Social Sciences Citation Index), де переважна більшість журналів англомовна. Також він включений до таких баз даних, як ISOC, Latindex, FRANCIS та ін.

38. Revista de Psicologia

"Журнал з психології" Католицького університету Перу публікується з 1983 року та містить оригінальні дослідження з психології, засновані на емпіричних та теоретичних дослідженнях. Статті журналу публікуються іспанською мовою.

39. Schulpadagogik-heute

Журнал «Шкільна освіта. Цифрові медіа» досліджує вплив цифрових медіа на соціальні зміни.

40. Das Schweizer Zentrum fur Heil- und Sonderpadagogik

Швейцарський центр педагогіки для людей з обмеженими можливостями надає консультативну допомогу, підтримує наукове співтовариство щодо питань освіти, розвитку та інтеграції людей з обмеженими можливостями та особливими освітніми потребами, розробляє перспективи та концепції корекційної освіти. Організація видає 2 фахові журнали.

41. Teaching Educational Psychology

Рецензований журнал висвітлює питання педагогічної психології та публікується за сприянням Американської психологічної асоціації.

42. Wiley Online Library

Портал Wiley Online Library - велика світова міждисциплінарна колекція онлайн-ресурсів, присвячена соціальним та гуманітарним наукам. Вона забезпечує інтегрований доступ до більше ніж 4 мільйонів статей з 1500 журналів, більше 11500 електронних книг, а також величезної кількості лабораторних протоколів і баз даних. Wiley Online Library містить великий перелік журналів з широкого кола навчальних дисциплін, зокрема таких специфічних галузей, як інклюзивна освіта, філософія та психологія освіти.