Філологія

Періодичні фахові видання з відкритим доступом


Журнал друкує матеріали, присвячені актуальним проблемам української мови, зокрема теоретичні праці з граматики, словотвору, діалектології, соціолінгвістики, культури мовлення, проблем правопису, кодифікації норми, лексикології, лексикографії, наукової термінології, історії української мови та її зв’язків з іншими мовами, історії лінгво-україністики тощо.

На сторінках журналу публікують огляди новинок з українського мовознавства та рецензії на видання, які становлять помітне явище у мовознавстві. Крім цього, журнал публікує статті, присвячені ювілеям видатних мовознавців, висвітлює проблеми, порушувані на мовознавчих форумах, симпозіумах, конференціях та конгресах.

Фахова реєстрація у ДАК України: включено до Переліку друкованих фахових видань України категорії “Б” (наказ МОН України № 420 від 15.04.2021)

Періодичніть видання - 4 рази на рік


Communications and Communicative Technologies публікує оригінальні статті та огляди  на теми, пов'язані з техніками та технологіями соціальних комунікацій, процесом контентотворення, аудиторною взаємодією, традиційними та диджитальними медіапрактиками, комунікативістськими методологіями, історією та сучасними аспектами функціонування медіасистемі у глобальноми та національному вимірах. Журнал вітає усі відповідні дослідницькі підходи з акцентом на суспільно-наукові перспективи.

Сайт журналу зареєстровано у Open Archives Initiative, UIUC OAI registry та OAIster. 

Періодичніть видання - 4 рази на рік


Це фаховий піврічний академічний рецензований журнал із відкритим доступом, що означає, що весь його вміст є у вільному доступі  та є безкоштовним для користувача чи його/її установи. Журнал видається у червні та грудні Навчально-науковим інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Журнал публікує оригінальні та завершені статті в галузі масової комунікації, включаючи праці з теорії та історії соціальних комунікацій;  прикладних соціальних комунікаційних технологій;  теорії та історії журналістики;  теорії та історії видавничої справи та редагування;  соціальної інформатики;  документознавства та архівознавства;  книгознавства, бібліотекознавства, бібліографії. Також Журнал друкує рецензії на книги в галузі масових комунікацій, що вийшли друком протягом останніх двох років.

Періодичніть видання - 2 рази на рік


Збірник "Культура слова" заснований Національною академією наук України та Інститутом української мови НАН України та включений до Переліку друкованих фахових видань України, категорія “Б” (наказ МОН України № 735 від 29.06.2021). У збірнику висвітлено теоретичні та практичні питання лінгвостилістики, соціолінгвістики, культури мови, історії мови та писемності, мови фольклору, діалектології, граматики, термінології, ономастики, публікація мовних порад, консультацій.

Періодичніть видання - 2 рази на рік


Науково-теоретичний журнал Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України та Українського мовно-інформаційного фонду НАН України. Заснований 1967 року.

У виданні висвітлюються проблеми загального, слов'янського, германського, романського, балтійського, тюркського та фінно-угорського мовознавства. Належне місце приділяється студіям з української мови, особливо в аспекті її зв'язків з іншими мовами. Журнал регулярно аналізує мовну ситуації в Україні та різних її регіонах. На його сторінках регулярно вміщуються матеріали наукових конференції, «круглих столів», дискусій з актуальних проблем мовознавства, ювілейних заходів. У спеціальних номерах опубліковані доповіді українських мовознавців на Міжнародних з'їздах славістів. Часопис знайомить читачів із новими українськими та зарубіжними лінгвістичними виданнями, висвітлює основні події мовознавчого життя в Україні та за її межами.

Журнал індексується в міжнародних базах даних - Cite Factor, Research Bible, Erih Plus, Index Copernicus.

Періодичніть видання - 6 разів на рік


Академічний науково-теоретичний журнал відкритого доступу, який публікує наукові статті й розвідки, що охоплюють широке коло проблем, пов’язаних із вивченням літератури, а саме: історія української літератури,  теорія літератури, порівняльне літературознавство, історія зарубіжних літератур.

Журнал має понад 40 рубрик із різних сфер наукового життя, пов’язаних із мистецтвом слова. Зокрема, це «Питання теоретичні», «ХХ століття», «Ad fontes!», «Час теперішній», «Питання шевченкознавства», «Порівняльне літературознавство», «Зарубіжна література», «Постколоніальні студії», «Гендерні студії», «Контекст», «Дебют», «Рецензії» та ін.

Крім суто науково-теоретичних, рубрики охоплюють архівні («Написане лишається»), дискусійні («Дискусії», «Погляд», «Лист до редакції») та інформаційні матеріали («Наші презентації», «Літопис подій», «В Інституті літератури») тощо.

Журнал "Слово і Час" входить до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б" (наказ МОН України від 02.07.2020 №886).

Періодичніть видання - 6 разів на рік


Фахове наукове видання Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Журнал публікує оригінальні, закінчені роботи за результатами досліджень з соціальних комунікацій, що відображають сучасні тенденції розвитку галузі в Україні та світі, закономірності, процеси, структури та форми масовокомунікаційної діяльності. Пріоритет надається актуальним для української та світової аудиторії дослідженням розвитку соціальнокомунікаційних технологій, медіа, журналістики, видавничої справи, реклами, зв’язків з громадськістю, соціальної інформатики тощо. Також журнал друкує рецензії на книги в галузі соціальних комунікацій, що вийшли друком впродовж останніх двох років.

Аудиторія журналу – науковці, викладачі, студенти, професіонали у галузі медіа та комунікацій, а також широке коло читачів, які цікавляться сучасними тенденціями розвитку комунікаційного простору.

Формат журналу відповідає міжнародним стандартам; статті проходять процедуру рецензування; Міжнародна редакційна колегія включає видатних учених у галузі соціальних комунікацій.

Наукове видання затверджено як фахове "Категорії Б" у галузі соціальних комунікацій наказом Міністерства освіти і науки України від 26.11.2020 № 1471.

Періодичніть видання - 2 рази на рік


Науковий фаховий журнал із соціальних комунікацій. Відповідно до наказу МОН України № 1188 від 24 вересня 2020 року присвоєно категорію «Б» Переліку наукових фахових видань України. Науки: соціальні комунікації; спеціальність: 061 – Журналістика.  У наукових статтях розглядаються питання, що охоплюють усі сфери соціальної комунікації: історію, теорію, методологію журналістики, видавничої справи, реклами та з’язків із громадськістю.

Періодичніть видання - 3 рази на рік


Науковий рецензований журнал відкритого доступу, в якому висвітлюються актуальні проблеми галузей журналістики та інформаційної діяльності.

Програмні цілі та тематична спрямованість нового наукового журналу зосереджуватиметься на двох аспектах:

Періодичніть видання - 2 рази на рік